Posiadanie własnego biznesu jest odwiecznym marzeniem wielu Polaków. Szukają oni przede wszystkim pomysłu na własny biznes, starają się założyć na przykład sklep, agencję doradztwa czy małą przemysłową manufakturę sami lub z poznanymi w szkole lub w trakcie kariery zawodowej przyjaciółmi. Czasami jest tak, że od wczesnego dzieciństwa wiedzą, co chcą w życiu robić i tylko czekają na dorosłość, by móc to zrealizować.

Ale czasami nie wiedzą, za co się zabrać i co przynosić będzie upragnione dochody. Oglądają wtedy na przykład ogłoszenia typu ?sprzedam biznes? w nadziei, że za pieniądze które są w stanie zgromadzić mogą kupić biznes już prosperujący i taki, który okazał się potrzebny na rynku. W poszukiwaniu zarobku myślą także o inwestycji w dom, który później mogliby wynająć lub po kilku latach odsprzedać z intratnym zyskiem. Coraz częściej Polacy myślą o nieruchomościach w USA i sami zabierają się za poszukiwanie interesującej nieruchomości lub korzystają z pomocy specjalizującej się w tej dziedzinie firmy licząc, że wybierze ona dla nich absolutną perełkę i pomoże w przeprowadzeniu niezbędnych formalności.

Pesymiści mówią co prawda, że to nie prawda, że krach na rynku nieruchomości w USA już się skończył, że kupione mieszkania wcale nie zyskają na wartości tak, jak wierzą w to kupujący i że może okazać się że roczny podatek od nieruchomości w USA zje potencjalne zyski. Ale tak mówią pesymiści, a oni zawsze mają czarną wizję świata i w dalszym ciągu pracują dla kogoś, gdyż boją się nawet założyć firmę czy kupić biznes.